مواد لازم :

  • 1 کیک اسفنجی طبق دستور داده شده
  • 2 پودر ژلاتین ۱ قاشق سوپخوری
  • 3 شیر 1/2 پیمانه
  • 4 شکر 3/4 پیمانه
  • 5 پنیر ماسکارپونه کاله ۳۰۰ گرم
  • 6 خامه صبحانه 3/4 پیمانه
  • 7 سس شکلات برای سرو

روش تهیه :

1. کیک را طبق دستور داده شده آماده کنید و بعد از سرد شدن کامل به فاصله یک سانتیمتر از لبه، کیک را با چاقو دور تا دور برش بزنید داخل کیک را خالی کنید و مراقب باشید کف کیک سوراخ نشود.
2. در ظرفی نسوز 2/1 پیمانه شیر سرد را با پودر ژلاتین مخلوط کنید و اجازه دهید ۵ دقیقه بماند تا ژلاتین بشکفد. سپس روی بخار آب در حال جوش قرار دهید تا ذوب شود.
3. در این مدت باقیمانده شیر و شکر را روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا شیر گرم و شکر ذوب شود. سپس ژلاتین ذوب شده را به آن اضافه کنید و مایه را از روی حرارت بردارید.
4. پنیر ماسکارپونه و خامه صبحانه  را با همزن برقی بزنید تا یکدست شود. مخلوط شیر و ژلاتین را به تدریج اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا یکدست شود و مایه را نیم ساعت در یخچال قرار دهید و هر ۱۰ دقیقه یکبار هم بزنید تا مایه غلیظ شده و حالت نیم بند پیدا کند.
5. مایه آماده شده را داخل حفره خالی شده کیک اسفنجی بریزید و مجددا ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا ببندد، سپس آن را با سس شکلات تزئین و سرو کنید.
 
روش تهیه کیک اسفنجی
مواد لازم :
تخم مرغ ۳ عدد
شکر 3/2 پیمانه سرخالی
وانیل 8/1 قاشق چایخوری
آب جوش ۱ قاشق سوپخوری
آرد یک پیمانه سرخالی
بیکینگ پودر 2/1 قاشق چایخوری
1. زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. زرده تخم مرغ،شکر و وانیل  را با همزن برقی بزنید تا شکر کاملا محو و زرده کرم رنگ و کشدار شود. آب جوش را به زرده تخم مرغ اضافه و همزمان با همزن برقی هم بزنید تا مایه یکدست شود.
2. در ظرف دیگری سفیده های تخم مرغ را با پره‌های تمیز و عاری از هر گونه چربی بزنید تا فرم بگیرد. مخلوط زرده را به سفیده اضافه و با لیسک به آرامی هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند.
3. آرد و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط و الک کنید و طی سه مرحله به مخلوط تخم‌مرغ اضافه و با لیسک هم بزنید تا یکدست شود.
4. کف قالب ۲۳ سانتی متری را با کاغذ مومی بپوشانید و مایه کیک را داخل قالب ریخته و با پالت روی آن را صاف کنید و چندین بار به آرامی روی سطح کار بکوبید تا حبابهای هوای اضافی خارج شود.
5. قالب را در فر گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه قرار دهید تا حدود نیم ساعت بپزد. سپس از فر خارج و اجازه دهید کاملا خنک شود سپس به وسیله پالت از دیواره جدا و کیک را از قالب بیرون آورده و کاغذ آن را جدا کنید.

نظر شما در مورد این محصول چیست؟

نظرات کاربران

من چیز کیک پایه یخچالی رو امتحان کردم و برای روی کیک از ژله آلبالو استفاده کردم که خوشمزه شد. احتمالا برای این چیزکیک هم خوشمزه خواهد شد. :)