پنیر کممبر بز قالبی متوسط (500 گرمی)

کممبر بز پنیر نرم فرانسوی است که از شیر بز تولید می شود. سطح خارجی این پنیر با کپک سفید خوراکی به طور کامل پوشیده شده است. این پنیر به دلیل وجود کپک و همچنین استفاده از شیر بز در فرآیند تولید آن، طعمی تندتر و متفاوت تر از کممبر معمولی دارد.
500,500 ریال

کممبر تهیه شده از شیر بز دارای خواص شیر بز می باشد. جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن و ساخته شدن دوباره گلبول های قرمز خون، برخورداری از ارزش غذایی شبیه به شیر مادر، حاوی لاکتوز کمتر و میزان کمتری از مواد آلرژی زا، مناسب برای فلور روده و از بین بردن باکتری بیماری زا، موثر در کاهش کلسترول خون، حاوی اسیدهای چرب ضروری، سرشار از کلسیم و فسفر و موثر در تقویت استخوان ها، حاوی مقادیر قابل توجه روی و سلنیوم برای پیشگیری از آلزایمر، منبع خوب پتاسیم و حفظ تعادل فشار خون، دارا بودن ویتامین A بیشتر نسبت به شیر گاو و منبع خوب پروتئین از خواص شیر بز می باشد.

دوره رسیدگی پنیر کممبر بز 14 روز می باشد و با افزایش دوره رسیدگی، بافت این محصول نرم تر و عطر و طعم آن قوی تر می شود.  هر کیلوگرم این پنیر، پرانرژی و با ارزش است. ارزش غذایی یک کیلوگرم از این پنیر معادل با 12-10 کیلوگرم شیر تازه گاو می باشد. پنیر کممبر بز به صورت فله عرضه می شود و مدت ماندگاری آن 21 روز در یخچال پیش از باز کردن بسته بندی و 1 هفته در یخچال (دمای 4-8 درجه سانتیگراد) پس از باز کردن بسته بندی می باشد. کممبر بز به همراه سالامی، نان غلات، کراکر، بیکن و زیتون بر روی تخته پنیر در میهمانی ها سرو می شود. از این پنیر به همراه عسل و مربا و انواع مغزها به عنوان صبحانه و عصرانه استفاده می شود.

نظر شما در مورد این محصول چیست؟