پنیر کممبر قالبی متوسط (500 گرمی)

کممبر نوعی پنیر نرم فرانسوی است که به پنير عشق معروف بوده و پنير ملي فرانسه مي‌باشد. این پنیر، نخستین بار در اواخر سده ۱۸ در منطقه کامامبر و نرماندی در شمال غربی فرانسه و توسط یک زن روستایی تولید شد. گفته می شود راز تولید این پنیر را یک کشیش فراری که این زن به او پناه داده بود، به وی آموخت. از این رو این پنیر را پنیر عشق نامیدند.
429,000 ریال

سطح بیرونی کممبر با کپک خوراکی سفید رنگ و مفیدی برای دستگاه گوارش، به طور کامل پوشانده شده است. به همین دلیل کممبر دارای طعمی متفاوت و تند می باشد که هر چه بیشتر برسد نرمتر و بوی آن تند تر می گردد. دوره رسیدگی پنیر کممبر 14 روز می باشد و هر کیلوگرم این پنیر، پرانرژی و با ارزش است. ارزش غذایی یک کیلوگرم از این پنیر معادل با 12-10 کیلوگرم شیر تازه گاو می باشد. دارا بودن پنی سیلیوم خوراکی و مفید برای دستگاه گوارش از ویژگی های این نوع پنیر است.

پنیر کممبر به صورت فله و همچنین در بسته بندی قالبی 200 گرمی عرضه می شود و مدت ماندگاری آن 21 روز در یخچال پیش از باز کردن بسته بندی و 1 هفته در یخچال (دمای 4-8 درجه سانتیگراد) پس از باز کردن بسته بندی می باشد. از کممبر به عنوان اردور همراه با کراکر، انگور، سیب، گلابی، انجیر، بادام تفت داده، میوه جات خشک، عسل و انواع مربا استفاده می شود. همچنین در صبحانه و عصرانه، تهیه انواع ساندویچ، در انواع سالاد ها و غذاهای سبک مناسب می باشد. کممبر بافت نرمی دارد و در اثر حرارت دهی ذوب می شود. پنیر کممبر سوخاری طعم بی نظیری دارد. به علاوه در ترکیب با غذاهای گوشتی نظیر برگر و یا انواع گوشت های فرآوری شده بسیار مطلوب خواهد بود.

نظر شما در مورد این محصول چیست؟