پنیر شایربلو قالبی متوسط (500 گرمی)

شایربلو، پنیری تولید شده از شیر گاو است که خاستگاه آن کشور انگلستان می باشد. این پنیر نیمه سخت، طعم مشابه چدار، رنگ آناتوی پراتو و کپک های بلوچیز را دارد که نوعی کپک خوراکی و مفید به نام پنیسیلیوم راکفورتی می باشد. این پنیر، نخستین بار در دهه 1970 در شهر اینورنس اسکاتلند توسط سازنده پنیر اسکاتلندی، اندی ویلیامسون که تولید پنیر استیلتون و بلوچیز را در ناتینگهام شایر یاد گرفته بود، ساخته شد. به همین دلیل، نام آن را اینورنس _ شایربلو نامیدند. اما این پنیر در سایر جزایر بریتانیا با نام شراپ شایربلو وارد بازار شد. این نام، اگرچه ارتباطی به شهر شراپ شایر نداشت، در جهت افزایش محبوبیت و مقبولیت این پنیر انتخاب شد.
429,000 ریال

شایربلوی محبوب و معروف، مدال های زیادی از جمله مدال نقره جوایز جهانی پنیر در سال 2014 را برده است. دوره رسیدگی پنیر شایربلو 60 روز و یک کیلوگرم از آن ارزش غذایی معادل 14-12 کیلوگرم شیر تازه گاو را دارا می باشد و سرشار از مواد معدني، فسفر و كلسيم است. همچنین، این پنیر حاوی پنی سیلیوم خوراکی و مفید برای دستگاه گوارش می باشد. پنیر شایربلو به صورت فله عرضه می شود و مدت ماندگاری آن 2 ماه در یخچال پیش از باز کردن بسته بندی و 1 هفته در یخچال (دمای 4-8 درجه سانتیگراد) پس از باز کردن بسته بندی است.

شایربلو در اثر حرارت دیدن ذوب می شود. این محصول به عنوان پیش غذا همراه نان تست شده، در تهیه انواع سس و دیپ، در تهیه سوپ، سالاد و سوفله به کار می رود. به دلیل طعم تند و قوی، ترکیب شایربلو با غذاهای گوشتی نظیر برگر بی نظیر خواهد شد.

نظر شما در مورد این محصول چیست؟

نظرات کاربران

asdasf
dzsfsg