پنیر بوترکیزه قالبی متوسط (500 گرمی)

پنیر بوترکیزه از انواع پنیرهای چرب و نیمه سخت است که برای اولین بار در سال ۱۹۲۷ در آلمان تولید شد. این پنیر از محبوبیت بسیار بالایی در آلمان و اتریش برخوردار است و در این دو کشور به نام پنیر بانوان نیز معروف می باشد. به علت طعم کره ای این پنیر، آن را بوترکیزه یعنی پنیر کره ای نامیدند. اگرچه ترجمه نام این پنیر، "کره پنیر" می باشد ولی در واقع، حاوی کره نیست. بوترکیزه، دارای طعم شفاف و کره ای و بافتی کرم رنگ، نرم و انعطاف پذیر می باشد که به همین دلیل بسیار محبوب کودکان است.
429,000 ریال

بوترکیزه دارای دوره رسیدگی 60 روزه می باشد. به همین دلیل هر کیلوگرم این پنیر دارای ارزش غذایی معادل 16-14 کیلوگرم شیر تازه گاو می باشد. از این رو منبع سرشار کلسیم، فسفر و انواع ویتامینهای D, E, B, A و K می باشد. پنیر بوترکیزه به صورت فله و وکیوم عرضه می شود و مدت ماندگاری آن 2 ماه در یخچال پیش از باز کردن بسته بندی و 1 هفته در یخچال (دمای 4-8 درجه سانتیگراد) پس از باز کردن بسته بندی است.

این پنیر در اثر حرارت دادن ذوب می شود و کمی کش می آید، به همین دلیل در انواع غذاهای سرد و گرم قابل استفاده است. از بوترکیزه می‌توان در کنار انواع غذاهای گوشتی، مرغ، ماهی، در تهیه صبحانه، املت، سوپ، سالادها و انواع ساندویچ‌های سرد و گرم استفاده نمود. همچنین، این پنیر، طعم خوبی به سبزیجات می‌دهد و برای تهیه انواع سوفله سبزیجات مناسب می‌باشد.

نظر شما در مورد این محصول چیست؟