پنیر چدار قالبی متوسط (500 گرمی)

چدار پنیر نیمه سخت طبیعی و رسیده است که نخستین بار در دهکده چدار واقع در سامرست انگلستان تولید شده است. این پنیر که قدمت تولید آن به قرن 12 برمی گردد، نام خود را از غارهایی در دهکده چدار گرفته است که از آنها برای انبار کردن این پنیرها استفاده می شده است. دما و رطوبت ثابت این غارها، بهترین محیط برای رسیدن این پنیرها بوده است. چدار، با طعم ترشی ملایم و نمکین و تیزی مخصوص به خود، محبوب ترین پنیر انگلستان و دومین پنیر محبوب در آمریکاست.
429,000 ریال

پنیر چدار دارای بافت کرم رنگ است که در اثر حرارت دهی ذوب می شود و اندکی کش می آید. مدت زمان رسیدن پنیر چدار 60 روز است. به دلیل طی کردن این دوره، این پنیر سرشار از کلسیم، پروتئین با هضم آسان، فسفر و انواع ویتامین هاست که ارزش غذایی آن معادل 14-12 کیلوگرم شیر تازه گاو است.

پنیر چدار به صورت فله، وکیوم و اسلایس عرضه می شود و مدت ماندگاری آن 3 ماه در یخچال پیش از باز کردن بسته بندی و 1 هفته در یخچال (دمای 4-8 درجه سانتیگراد) پس از باز کردن بسته بندی است. چدار در تهیه انواع ساندویچ های سرد و گرم، سوپ و سالاد به کار می رود. ترکیب پاستا با چدار طعم بی نظیری ایجاد می کند. در تهیه سوفله، کراکت و کوردن بلو می توانید از پنیر چدار استفاده کنید. 

نظر شما در مورد این محصول چیست؟